Inspirujte se: Mix moderního a anglického venkovského stylu

Potrhané čalounění, poškrábané podlahy, oprýskané truhly… tak by se dal ve stručnosti charakterizovat anglický venkovský styl bydlení.

Anglický venkovský styl se vyznačuje elegancí, střídmostí a funkčností. Je nadčasový a čerpá inspiraci z přírody. Do interiérů zařízených v tomto stylu se proto velmi hodí dřevěný vintage nábytek - čím opotřebovanější, tím lepší.

Vintage skříňka se zásuvkami:

Liquid error: undefined method `main_image' for nil:NilClass

To však určitě neznamená, že v celém domě či bytě se nutně musí nacházet výhradně tento a už žádný jiný nábytek. Ba právě naopak – vynikajících výsledků můžete dosáhnout i vhodným zakomponováním vybraných vintage kousků do veskrze moderně řešeného interiéru. Jako ukázkový příklad nám dobře poslouží tato koupelna s černou vintage skříňkou:

Zdroj: houzz.com

Podlaha je jednou z nejhlavnějších součástí každé domácnosti. Takhle to vypadá, když na klasickou „anglickou podlahu“ postavíte barevný plastový nábytek:

Zdroj: houzz.com

Je ovšem zapotřebí si uvědomit, že anglický venkovský styl není vhodný pro každého. Právě to, co je pro něj typické – tedy různé škrábance, šmouhy, odřeniny atd. – totiž řada lidí považuje za nedostatky, které je zapotřebí spíše opravit, než vystavovat na odiv. Jeho příznivci jsou z nich naopak nadšeni. Níže vidíte fotografii postele, jejíž čelo bylo vyrobeno z vintage dveří:

Zdroj: houzz.com

Tato komoda svému majiteli připadala příliš málo oprýskaná. Proto se ji rozhodl „vylepšit“ – nejprve ji nově nalakoval a následně barvu na určitých místech (okraje zásuvek, hrany, rohy) obrousil:

Zdroj: houzz.com

Velkou výhodou je, že o opotřebený (ať již přirozeně či uměle) nábytek se nemusíte přehnaně bát. Starý dřevěný kufr v obývacím pokoji každé návštěvě vysílá jasný signál „nehody se občas stanou, ale to ničemu nevadí. Udělejte si u nás pohodlí a chovejte se jako doma – to je pro náš důležitější, než naše věci“:

Zdroj: houzz.com
homelove.cz | 28. 10. 2013

Další články

Další produkty

Nahoru
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.