Inspirujte se: Interiér v řeckém duchu

Řekové milují nábytek vyrobený ze dřeva. Vintage styl pro ně proto představuje jasnou volbu. Zajímá vás, jak vypadá typický řecký interiér?

Ložnice, kterou vidíte na fotografii níže, se nachází v jednom z nejmalebnějších mykénských hotelů, postaveném v klasickém řeckém stylu. Všechny pokoje jsou zde vybaveny velmi jednoduše, ale vkusně a účelně. Na zemi zpravidla nejsou koberce, ale rohože z přírodních materiálů. Všimněte si také tradiční čtyřnohé sedačky (diphros):

Zdroj: sangiorgio-mykonos.com

Jednoduchá, avšak nesporně elegantní, je rovněž výzdoba místností. Prakticky všechny bytové doplňky byly vyrobeny ručně:

Zdroj: sangiorgio-mykonos.com

U postelí se nacházejí noční stolky nebo výklenky ve zdi, do kterých můžete umístit třebas lucernu:

Zdroj: sangiorgio-mykonos.com

Samostatnou zmínku si jistě zaslouží také originálně řešená koupelna, ve které mimo jiné naleznete krátký žebřík (slouží k odkládání ručníků a osušek) a pletený koš:

Zdroj: sangiorgio-mykonos.com

Málokdo ví, že v období starověkého Řecka byly podobně střídmým způsobem zařízeny i domácnosti bohatších lidí. Řekové si na přílišnou okázalost nepotrpěli a kupříkladu skříně začali používat až v době římské. Jedním z důvodů je i skutečnost, že kvalitní dřevo, vhodné k výrobě nábytku, se tehdy relativně špatně shánělo.

Do interiéru v řeckém stylu se velmi hodí například tato tyrkysová vyřezávaná truhla:

Liquid error: undefined method `main_image' for nil:NilClass

Obrovské oblibě se u starých Řeků těšila dřevěná lehátka a vyřezávané truhly, do kterých ukládali oblečení, šperky a předměty denní potřeby. Jedli vleže a stoly tak využívali především k přípravě obětin pro bohy a jiným podobným činnostem. Někteří autoři jim připisují vynález židle.

homelove.cz | 21. 10. 2013

Další články

Další produkty

Nahoru
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.