Domek skrytý pod úrovní ulice

Pozoruhodné, atypicky řešené nemovitosti naleznete i u nás v Česku! Pojďme se na jednu takovou podívat….

Tento rodinný dům se nachází v Mníšku pod Brdy, v oblasti kde jsou povoleny pouze stavby se šikmými střechami. Architektům z pražského studia EDIT! se toto nařízení však podařilo obejít. Jak sami vidíte, nad úroveň ulice vyčnívá pouze „minidomek“ se střechou požadovaného tvaru:

Zdroj: dezeen.com

Ve skutečnost ovšem jde toliko o horní patro mnohem rozsáhlejšího domu, jehož zbytek (+ velkou zahradu) uvidíte pouze v případě, že sejdete dolů ze svahu. Geniální!

Konferenční stolek:

Liquid error: undefined method `product_images' for nil:NilClass

„Dříve zde stála zahradnická prodejna a spousta skleníků. Později byl pozemek rozdělen do menších parcel okolo 1000m2. Naši klienti se rádi věnují zahradničení a chtěli menší dům, jehož interiér by byl v maximální možné míře propojen s exteriérem,“ vysvětluje architekt Juraj Calaj.

Zdroj: dezeen.com

 V přízemí se nachází dvě ložnice, studovna a velký otevřený prostor zahrnující obývací pokoj, jídelnu i kuchyň. V patře naleznete malý úložný prostor, pokoj pro hosty a WC.

Zdroj: dezeen.com

Samostatnou zmínku si zaslouží rovněž střešní terasa. „Většina střechy není oplocená, tudíž je normálně přístupná veřejnosti,“ říká Juraj.

Zdroj: dezeen.com

Druhá terasa mj. představuje perfektní přechod mezi domem a zahradou. Je vyrobena z modřínového dřeva, kterým byla obložena i zeď a spodek přesahující části střechy.

Zdroj: dezeen.com

Co na to říkáte?

homelove.cz | 08. 07. 2014

Další články

Další produkty

Nahoru
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.